A lakásfelújítás legfontosabb munkamenete a szobafestés és a mázolás, ezeket látja mindenki elsőre, ha belép az Ön lakásába. A szobafestés előtti részmunkákat, a legjobb ha szakemberekre bízza. Gondolok itt a fűtésszerelés, gipszkartonozás, asztalos munka vagy éppen a kőműves munkákra. Igaz, a gazdasági válság hatására sokan készítik el lakásfelújításunkat házilagosan, sokszor nem kikérve a mesteremberek véleményét minek súlyos anyagi következményei lehetnek.
A szobafestési munkákat általában 4 - 6 évente végezzük, végeztessük el a lakásunkban, viszont számos meglepetés érheti a házilagos szobafestési vagy mázolási munka közben. Nézzük ezeket a meglepetéseket.
A szobafestő munka:
A fal előkészítésével érheti el a munka esztétikai szépségét, nem is beszélve a tartósságról. A munka neheze máris kezdődik, amikor kopogtatással meg lehet állapítani, mely felületeket szükséges leverni, majd a leverés után újra vakolni. Egy finom csiszolás mindenképpen ajánlott az alapozás előtt is! Minden régi felületet szükséges alapozni. Az alapozó szilárd réteget képez a felületen, megköti a port. Használatával el kerülheti a foltosodás. Ne feledje a falakról a port lesöpörni!
Az alapozást követően kezdődhet a nagyobb lyukak és szögek helyeinek a glettelése. A repedéseket átfedni bandázs szalaggal, ezzel megelőzve, későbbi újbóli kirepedéseket. A glettelési munkafolyamat akár 3 rétegben is készülhet, a fal egyenetlenségétől függően.
A csiszolásról:
Aki még soha nem csiszolt fa vagy falfelület, annak sem okoz problémát. A lényeg hogy sima és csíkmentes legyen az elkészült felületünk! A csiszolás egy nagyon poros és piszkos munkafolyamata a szobafestési munkáknak, a por ellen védekezni a festékboltokban is kapható pormaszkokkal.
Elakadtál? Segítünk!